V pátek 18. února 2010 se v areálu vinic bzenecké vinohradnické společnosti Chateau Bzenec (ulice V Podhájí, GPS Loc: 48°59'5.478"N, 17°17'58.003"E) uskuteční  7. ročník soutěžního klání vinohradníků v řezu révy viné. Spíše recesistický nápad se v průběhu let proměnil v ryze odborné setkání jak samotných soutěžících a porotců, tak i spousty přihlížejících zájemců z řad vinohradnické veřejnosti.

Organizátoři se rozhodli využít velkorysou nabídku pana Alexandra Flodra, ředitele Chateau Bzenec, který se již roky s týmem svých spolupracovníků účastní Soutěže v řezu, na možnost uspořádání setkání  odborné veřejnosti ve vinicích v areálu jejich společnosti. Slovo dalo slovo a člen uskupení Bohemia Sekt, Chateau Bzenec, se tak stal spoluorganizátorem tohoto podujetí.

29_rezlogo03.jpg

Akce bude zahájena od 8.00 prezencí soutěžících v kategorii ELITE. Jako každý ročník, tak i v tomto roce 2010 se bude zápolit ve dvou soutěžních kategoriích: JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a ostatní mládež do 26 let) a ELITE (ostatní). Prezence účastníků v kategorii JUNIOR začne v 10 hod. Soutěžit se bude o hodnotné ceny z oblasti vinařství (vinohradnické nářadí a vybavení, odborná literatura, ale i víno). Soutěžící s sebou přinesou vlastní řezací nářadí (nůžky, pilka, pákové nůžky, popř. brousek). Samotná soutěž jako tradičně bude spočívat v ořezání určitého počtu keřů za určitý časový úsek. Odborná komise bude pak hodnotit jak počet ořezaných keřů, tak i jeho čistotu a kvalitu. V místě se budou též prezentovat firmy dodávající potřeby a technologie pro vinohradníky. V den viničního setkání nabídne bde možno též vybrané nářadí na místě zakoupit za zajímavé ceny.

Počet soutěžících v každé kategorii je limitován do 30, takže žádáme vážné zájemce, aby své přihlášky zasílali včas na adresu: Vinařský obzor, Žižkovská 1230, 691 07 Velké Bílovice, tel./fax: 519348980 nebo mailem info@vinarskyobzor_cz

(vo)

Nahoru

 

Ra__en__.jpg