Aktuality

Aktuální zprávy a novinky pro čtenáře časopisu Vinařský obzor.

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Objednávky na Vánoce 2017

Vážení čtenáři, knihy  z našeho e-shopu i předplatné našeho časopisu jsou vítaným dárkem pro každého vinaře. Vybírejte z nabídky odborných titulů z našeho e-shopu, avšak pokud chcete publikace doručit do Vánoc, objednávejte nejpozději do 15. 12. 2017.  Zároveň upozorňujeme, že kniha Réva vinná pro malopěstitele je momentálně vyprodána. Předpokládaný dotisk je naplánován začátkem roku 2018. V neposlední řadě, bychom Vám rádi popřáli krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce. 

 

Nový web Vinařského obzoru

Vážení čtenáři, v současti intenzivně pracujeme na nových webových stránkách časopisu Vinařský obzor. Čeká nás nelehký úkol, ale věříme, že nový web bude lepší, přehlednější a uživatelsky přístupnější než ten stávající. Spuštění je naplánováno na konec letošního roku.

 

Březnové vydání Vinařského obzoru

Rozšiřte obzor svého časopisu! Chtěli bychom využít této příležitosti a vyzvat Vás, abyste se zapojili do přispívání do našeho časopisu. Pokud na sepisování nemáte čas nebo vlohy, můžeme s vámi udělat rozhovor nebo váš materiál stylisticky upravit. Stačí, když se ozvete na e-mail zbynek.vicar@xproduction.cz. 

 

První číslo nového ročníku 2017 je tady!

V letošním roce budou zdobit titulní strany opakující se motivy, které s naším oborem souvisí. První přichází na řadu záklopky se stylizovanou českou vlajkou. Ty již řada vinařů používá, aby jasně ukázali na původ svého vína.  V letošním prvním čísle najdete velkou porci článků, mezi kterými nechybí rozsáhlé shrnutí loňského ročníku - přehled sklizně moštových hroznů, vývoj odrůdové skladby vinic, zprávu o výskytu chorob a škůdců a také informace o povětrnostních podmínkách.

 

Přání krásných Vánoc

Vážení čtenáři, přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce. Věříme, že i v následujícím roce budete v našem časopisu nacházet spoustu zajímavých článků a Vinařský obzor bude pro Vás oknem do profesionálního světa vína.  Zároveň bychom Vás, ale chtěli informovat o chybě, která se vyskytla v některých prosincových číslech Vinařského obzoru - některé stránky byly bohužel zpřeházené.

 

Nezapomněli jste si přečíst listopadový Vinařský obzor?

Najdete v něm mimo jiné podrobné vysvětlení k nové podobě vinařského zákona a informace o sklizni ročníku 2016 z mnoha vinařství a různých podoblastí. Zajímavé jsou také články o přípravě suchých bílých vín v barikových sudech a enzymech, které se používají ve vinařství.

 

Máte už přečtený nový vinařský obzor - říjen 2016?

V aktuálním čísle najdete zhodnocení situace v moravských vinicích v srpnu a září. Pro vinaře budou jistě užitečné informace o zařazení vín mezi Svatomartinská 2016 a také seznam vinařských důvěrníků pro tento rok. Dále se věnujeme bílým sladkým vínům z hroznů s ušlechtilou plísní a karbonické maceraci. Dozvíte se také zajímavé informace o zahraničním obchodu ČR s vínem a mnoho dalších informací ze všech oblastí vinařství a vinohradnictví.

 

Vinařský obzor - září 2016

V zářijovém čísle najdete spoustu zajímavých článků! Věnujeme se například zavádění EET a povinnostmi, které z toho vyplývají pro vinaře, snižováním oxidu siřičitého ve vínech, nesaccharomycetními kvasinkami pří výrobě vín a vinicím budoucnosti, ve kterých by mohly být běžně k vidění roboti nebo drony. V neposlední řadě se ohlédneme za některými osobnostmi z vinařského světa, které nás bohužel již opustili.

 

Svatomartinská vína ročníku 2013 byla vybrána

 

Zatřiďování vín do apelačního systému VOC ZNOJMO.

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nahoru

 

Ra__en__.jpg