Aktuality

Aktuální zprávy a novinky pro čtenáře časopisu Vinařský obzor.

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nový web Vinařského obzoru

Vážení čtenáři, v současti intenzivně pracujeme na nových webových stránkách časopisu Vinařský obzor. Čeká nás nelehký úkol, ale věříme, že nový web bude lepší, přehlednější a uživatelsky přístupnější než ten stávající. Spuštění je naplánováno na září letošního roku.

 

Březnové vydání Vinařského obzoru

Rozšiřte obzor svého časopisu! Chtěli bychom využít této příležitosti a vyzvat Vás, abyste se zapojili do přispívání do našeho časopisu. Pokud na sepisování nemáte čas nebo vlohy, můžeme s vámi udělat rozhovor nebo váš materiál stylisticky upravit. Stačí, když se ozvete na e-mail zbynek.vicar@xproduction.cz. 

 

První číslo nového ročníku 2017 je tady!

V letošním roce budou zdobit titulní strany opakující se motivy, které s naším oborem souvisí. První přichází na řadu záklopky se stylizovanou českou vlajkou. Ty již řada vinařů používá, aby jasně ukázali na původ svého vína.  V letošním prvním čísle najdete velkou porci článků, mezi kterými nechybí rozsáhlé shrnutí loňského ročníku - přehled sklizně moštových hroznů, vývoj odrůdové skladby vinic, zprávu o výskytu chorob a škůdců a také informace o povětrnostních podmínkách.

 

Přání krásných Vánoc

Vážení čtenáři, přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce. Věříme, že i v následujícím roce budete v našem časopisu nacházet spoustu zajímavých článků a Vinařský obzor bude pro Vás oknem do profesionálního světa vína.  Zároveň bychom Vás, ale chtěli informovat o chybě, která se vyskytla v některých prosincových číslech Vinařského obzoru - některé stránky byly bohužel zpřeházené.

 

Nezapomněli jste si přečíst listopadový Vinařský obzor?

Najdete v něm mimo jiné podrobné vysvětlení k nové podobě vinařského zákona a informace o sklizni ročníku 2016 z mnoha vinařství a různých podoblastí. Zajímavé jsou také články o přípravě suchých bílých vín v barikových sudech a enzymech, které se používají ve vinařství.

 

Máte už přečtený nový vinařský obzor - říjen 2016?

V aktuálním čísle najdete zhodnocení situace v moravských vinicích v srpnu a září. Pro vinaře budou jistě užitečné informace o zařazení vín mezi Svatomartinská 2016 a také seznam vinařských důvěrníků pro tento rok. Dále se věnujeme bílým sladkým vínům z hroznů s ušlechtilou plísní a karbonické maceraci. Dozvíte se také zajímavé informace o zahraničním obchodu ČR s vínem a mnoho dalších informací ze všech oblastí vinařství a vinohradnictví.

 

Vinařský obzor - září 2016

V zářijovém čísle najdete spoustu zajímavých článků! Věnujeme se například zavádění EET a povinnostmi, které z toho vyplývají pro vinaře, snižováním oxidu siřičitého ve vínech, nesaccharomycetními kvasinkami pří výrobě vín a vinicím budoucnosti, ve kterých by mohly být běžně k vidění roboti nebo drony. V neposlední řadě se ohlédneme za některými osobnostmi z vinařského světa, které nás bohužel již opustili.

 

Svatomartinská vína ročníku 2013 byla vybrána

 

Zatřiďování vín do apelačního systému VOC ZNOJMO.

 

Sauvignon forum se blíží

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Nahoru

 

Ra__en__.jpg