Mikulovský Moravín hodnotil

Členové místního vinařského spolku Moravín se sídlem v Mikulově se dne 6. února 2009 sešli v prostorách hotelu Tanzberg, kde zhodnotili svoji činnost za uplynulý rok 2008. Jako na každé výroční schůzi se přečetly zprávy o činnosti a o hospodaření. Největší pozornost členů místního spolku byla věnována plánu práce na rok 2009, který byl důkladně probírán a připomínkován.

Největší zájem projevili členové o výstavu vína Mikulovské vinohradnické podoblasti, která se uskuteční dne 14. března 2009 od 10 hod. v mikulovském zámku. Již tradičně od 14 hod. bude hrát cimbálová muzika Kasanica pod vedením primášky Věry Kunovové. Spolek má v letošním roce také další zajímavé akce spojené s vínem. 29. května 2009 se uskuteční  na terasách mikulovského zámku druhý ročník degustace mladého vína ročníku 2008 pod názvem Mladé víno odchází. Již potřetí se odehraje na mikulovském náměstí přehlídka vín nazvaná Zarážení hory a výstava vína pod širým nebem.

Tohoto roku bude tato akce uskutečněna 21. a 22. 8. 2009. Letos také nebude chybět svěcení vína na mikulovském zámku. Na tuto akci se sejdeme 13. listopadu od 16:00 hodin a bude to již po dvacáté. Tyto akce by se nedaly uskutečnit bez podpory Vinařského fondu, Města Mikulova a Regionálního muzea,kterým touto cestou děkujeme. Na závěr výroční schůze proběhla řízená degustace odrůdy Müller Thurgau a dalších vín z produkce členů místního spolku. Podrobnější informace o připravovaných akcích naleznete na našich webových stránkách www.moravinmikulov.eu

Vojtěch Pazderka

Nahoru

 

Ra__en__.jpg