Soutěž v řezu révy vinné 2011 má své vítěze

29_rezlogo03.jpg 18. února 2011 se uskutečnil další ročník již tradiční soutěže v řezu révy vinné. Letos si organizátoři připoměli 10-ti leté výročí pořádání úvodního ročníku. Soutěž se stala putovní a odehrála se tentokrát v Bzenci v areálu vinic společnosti Chateau Bzenec.

I tentokrát byl soutěžícím vyměřen určitý čas k pořezání keřů a stažení réví z drátěnky. Soutěžilo se v kategoriích JUNIOR a ELITE, přičemž umístění na stupínkách vítězů obdrželi hodnotné ceny (odborná literatura, vinohradnické nářadí apod.) a vítězové pak bezplatnou účast na Mistrovství světa ve Francii, kam díky podpoře značky BAHCO odlétají za několik dní.

Na snímku níže Marek Pšovský, trojnásobný vítěz v kategorii ELITE. Foto Richard Stávek

xDSC_0670.jpg

Zde stručné výsledky:

ELITE
1. místo - Marek Pšovský Prušánky
2. místo - Jiří Hromek Prušánky
3. místo - Lubomír Lampíř, Sádek

JUNIOR
1. místo - Stanislav Škrobák, Čejkovice
2. místo - Jan Polehňa, Blatnice
3. místo - Miloslav Matocha, SViŠ Valtice

Na snímku níže úvodní instruktáž předsedou komise Vl. Peřinou s pokyny, jak třeba v soutěži řezat. Foto Richard Stávek

xDSC_0542.jpg

V průběhu odborného dne ve vinohradnickém areálu se pro přítomné prezentovalo několik společností dodávajících vinohradnickou techniku, bylo možné se zde seznámit s nabídkou firem CIME-M (lis na réví), SOME JH (viniční traktory Lamborgini) a Oslavan (vinohradnické nůžky).

Největší dík patří hlavním partnerům soutěže a zároveň organizátorům a to společnostem Chateau Bzenec za poskytnutí areálu k akci a společnosti BS vinařské potřeby se značkou BAHCO za koorganizaci, poskytnuté dary soutěžícím a zajištění účasti vítězů z národního kola na Mistrovství světa ve Francii.

Více podrobností k akci najdete v nejbližším čísle Vinařského obzoru.

A zde vítězové v kategorii JUNIOR - Jaroslav Osička, komisař Soutěže a kantor střední vinařsko školy ve Valticích, blahopřeje svému bývalému žákovi Stanislavu Škrobákovi z Čejkovic k prvnímu místu:
xDSC_1003.jpg

Nahoru

 

Ra__en__.jpg