Víno napříč staletími

První souhrnnou stálou vinařskou výstavu o historii a rozmanitém vývoji vinohradnictví a vinařství na našem území „ Víno napříč staletími“ připravuje Praga Mystica s.r.o. ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově za podpory Jihomoravského kraje a Vinařského fondu na zámku v Mikulově. Výstava bude v dosud nepřístupných prostorách bývalých zámeckých koníren otevřena od července roku 2012.

Mikulov, oblíbený turistický cíl Jihomoravského kraje, patří mezi nejznámější a nejvýznamnější vinařská města České republiky. Výstava je určena všem věkovým kategoriím domácích i zahraničních návštěvníků. Cílem je představit méně známé či zcela neznámé poznatky i předměty a poukázat na dosud neodhalené souvislosti.
Autory scénáře k výstavě „Víno napříč staletími“ jsou Prof. Vilém Kraus, Ing. Zuzana Foffová a Bohumil Vurm. Výstava vzniká za podpory Jihomoravského kraje jako zřizovatele Regionálního muzea v Mikulově a Vinařského fondu.
Výstava „Víno napříč staletími“ návštěvníka provede nejdůležitějšími a nejkrásnějšími okamžiky tohoto oboru. Úvodní část návštěvníka seznámí s prvopočátky v období starého Egypta, Řecka a Říma. Následuje období Velké Moravy a románského slohu, obdivuhodné gotiky za vlády Karla IV., pestré rudolfínské renesance a rozevlátého baroka s počátky vinařské vědy. Závěr výstavy bude věnován současnosti s důrazem na renesanci výroby prvotřídních vín, která vznikají ve vinařských podoblastech České republiky.
„Takto komplexní výstava na jižní Moravě dosud chyběla. Skutečnost, že české i zahraniční turisty zákulisí našeho vinohradnictví a vinařství zajímá, že chtějí bližší informace, je nejlepším dokladem toho, jak neobyčejná vína zde děláme,“ komentoval připravovanou expozici JUDr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje.

Pro více informací kontaktujte:
Ing. Jaroslav Machovec, Vinařský fond
E-mail: machovec@vinarskyfond_cz
Tel.: +420 606 645 470

Bohumil Vurm, Praga Mystica s.r.o.
E-mail: info@pragamystica_cz
Tel.: +420 602 373 165

Nahoru

 

Ra__en__.jpg